KONST / Litografier / Färgserigrafi 12993355
nr 1299 3355
Malcolm Morley
(1931-2018), Storbritannien
Färgserigrafi, "Horses 69". Signerad, numrerad 58/75, oramat löst blad. Motivet: 45x52 cm
Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 januari 2020
kl 20:55:05
3/1 11:16:43
Malcolm Morley
Läs mer om Malcolm Morley